مسول آزمایشگاه: دکتر ابراهیم نجفی کانی

شماره تلفن: 02331532473

ایمیل: e_najafi@semnan.ac.ir

تجهیزات آزمایشگاه:

  1- گرماسنج روبشی تفاضلی
 2- هدایت حرارتی
 3- مقاومت فشاری
 4- مقاومت خمشی
 5- سختی سطحی
 6- رئومتر
 7-اتوکلاو
 8-میکسر
 9-آون
 10-کوره
 11-کیورینگ

 

آزمایشگاه ژئوپلیمر و سیمان، گچ و فرآوری معدنی

این آزمایشگاه در 3 حوزه پژوهشی فعالیت دارد که شامل تکنولوژی ژئوپلیمر و مواد سیمانی، مواد و فرایند تولید گچ، فرآوری مواد معدنی می باشد.

1- تکنولوژی ژئوپلیمر و سیمان

ژئوپلیمر یا پلیمر معدنی به دسته ای از مواد اطلاق می شود که از طریق فعال سازی مواد آلومینوسیلیکاتی و تغییر ماهیت آنها به یک پلیمر معدنی با ساختار چهاروجهی تولید می شوند. ژئوپلیمرها به دلیل ویژگی سخت شوندگی آنها پس از فرایند پلی کندانسیون می توانند تاب تحمل بار را کسب نمونه و به عنوان جایگزینی برای سیمان معمولی و به عنوان یک سیمان خاص قابلیت کاربرد دارند.

تمرکز این گروه پژوهشی انجام طرح های تحقیقاتی-کاربردی در راستای نیازهای صنعت سیمان و بتن در زمینه ممیزی و بهینه سازی انرژی فرایند تولید سیمان، سیمان های خاص و جدید و افزودنی های شیمیایی سیمان و بتن می باشد.

2- گچ

آزمایشگاه گچ به عنوان آزمایشگاه همکار استاندارد تایید صلاحیت شده تلاش دارد تا بر تکیه بر تجربه و تخصص نیروی انسانی خود، در رفع موانع موجود در صنایع گچ و همچنین ارتقاء سطح پژوهش‌های علمی مشارکت نماید. تمرکز آزمایشگاه انجام طرح‌های پژوهشی در راستای نیازهای صنعت گچ در زمینه‌های بهبود فرایند، بهینه‌سازی انرژی، ثبات کیفیت، تنوع‌بخشی به محصول، ارائه خدمات آزمایشگاهی به واحدهای تولیدکننده گچ، مشاوره به کارخانجات در راستای راه‌اندازی آزمایشگاه کنترل کیفیت، ارائه فرمولاسیون و دانش فنی محصولات گچی خاص، مشاوره به واحدهای صنعتی و سرمایه‌گذاران در راه‌اندازی خطوط تولید محصولات گچی خاص و جدید و آموزش نیروی انسانی در بخش‌های مختلف صنعت گچ می‌باشد.

3- فرآوری مواد معدنی

با توجه به پتانسیل بالای کشور در زمینه صنایع معدنی از نظر وجود معادن غنی این آزمایشگاه آماده انجام انواع پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی در زمینه های فراوری مواد معدنی و مدیریت پسماندهای صنعتی-معدنی، بهینه سازی فرایندهای تولید و تبدیل مواد معدنی به محصولات جدید با ارزش افزوده بالا می باشد.

آزمایشگاه ژئوپلیمر

آزمایشگاه ژئوپلیمر دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز
تهیه کننده:

گالری عکس مرتبط

0 نظر برای این محتوا وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *