بازدید رئیس دانشگاه و اعضای هیات علمی دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه سمنان از شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب

معرفی توانمندی های دانشکده مهندسی شیمی و نفت در راستای رفع نیازهای فناورانه مناطق نفت خیز جنوب

به منظور ارتباط موثر صنعت و دانشگاه، رئیس دانشگاه و اعضای هیات علمی دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه سمنان از شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب بازدید کردند.

پس از بازدید از مناطق نفتی کارون و مارون، نشستی با حضور معاونان، مدیران و کارشناسان حوزه های HSE، محیط زیست، حفاری و مهندسی شرکت مناطق نفت خیز جنوب برگزار شد.

در ابتدا طی جلسه ای آقای دکتر نصیری رئیس دانشگاه سمنان و جناب آقای مهندس دانشی مدیر عامل مدیر شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از نقش مهم فعالیت های انجام شده توسط این شرکت در فرآیند تولید نفت و نقش دانشگاه در ایجاد دانش و فناوری دانش بنیان بحث و تبادل نظر کردند.

همچنین جلسه ای با حضور دکتر محمد گلستان باغ رئیس پژوهش و فناوری شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با اعضای هیات علمی دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز سمنان به همراه جمعی از مدیران و کارشناسان شرکت انجام شد. در این جلسه آقای دکتر ابراهیم نجفی کانی، رئیس دانشکده مهندسی شیمی و نفت، توانمندی های علمی، پژوهشی و فناورانه دانشکده و اعضای هیات علمی را بیان نمودند و در ادامه این نشست معاونان، مدیران و متخصصان دیدگاه ها و نیازهای فناورانه خود را به تفکیک حوزه های عملیاتی و اجرایی زیرمجموعه های خود مطرح و به بررسی توانمندی ها، مشکلات و چالش ها و نیز نحوه همکاری فی ما بین دانشگاه سمنان و شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب پرداختند.

در پایان نیز مقرر گردید تا لیست کاملی از چالش های شرکت به دانشگاه ارجاع شده تا در ادامه پیشنهادهای طرح های پژوهشی و فناورانه تهیه و برای ادامه همکاری ها برنامه ریزی شود.

 

کلمات کلیدی
مهدی خالصی
تهیه کننده:

مهدی خالصی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *