راه اندازی فاز اول آزمایشگاه های تخصصی نفت در دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز

 راه اندازی فاز اول آزمایشگاه های تخصصی نفت در دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز

راه اندازی فاز اول آزمایشگاه های تخصصی نفت در دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز

دانشکده مهندسی نفت دانشگاه سمنان با توجه به رسالت خود در راستای آموزش و پژوهش، توانسته است با تاسیس فاز اول آزمایشگاه های تخصصی مهندسی نفت در دانشگاه (یکی از زیر مجموعه های آزمایشگاه مرکزی)، گام های اساسی در راستای رسیدن به اهداف خود بردارد. دکتر ابراهیم نجفی کانی رئیس دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز ضمن بیان این که تاسیس آزمایشگاه های تخصصی مهندسی نفت در سه فاز برنامه ریزی شده است، افزود در حال حاضر فاز اول آزمایشگاه های تخصصی مهندسی نفت در محل این دانشکده با بودجه ای بالغ بر 90 میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است و آماده خدمت رسانی به جامعه، صنعت و نیز متقاضیان دولتی و خصوصی و حوزه های آموزشی دانشجویان می باشد. یکی از اهداف اصلی آزمایشگاه حاضر اخذ تاییدیه آزمایشگاه آکرودیته وزارت نفت به عنوان "آزمایشگاه مرجع خواص سنگ و سیال مخزن" در صنایع بالادستی نفت و خدمت رسانی به صنعت مربوطه می باشد.

دکتر محمد حسین صابری مدیر گروه مهندسی نفت با اشاره به این نکته که بخشی از اقدامات مورد نیاز و تجهیزات لازم برای راه اندازی فاز دوم آزمایشگاه تخصصی نفت با بودجه ای بالغ بر 30 میلیارد ریال در سنوات قبلی انجام شده است خاطر نشان کردند که با تکمیل تجهیزات ضروری باقیمانده به زودی امکان راه اندازی آن فراهم خواهد شد. با تکمیل فاز دوم، آزمایشگاه های مهندسی نفت دانشگاه سمنان می توانند کلیه آزمون ها و خدمات مورد نیاز در صنایع بالادستی صنعت نفت را به عنوان یک پیمانکار مطرح و دارای تجهیزات پیشرفته به انجام رسانند.

بر اساس اعلام نیاز شرکت پالایش و بخش فرآورده های نفتی و کمیته قاچاق استانداری مبنی بر ایجاد آزمایشگاه مرجع فرآورده های نفتی فاز سوم آزمایشگاه های مهندسی نفت در دانشکده مهندسی نفت برنامه ریزی شده است. برای ایجاد این آزمایشگاه سرمایه ای بالغ بر 45 میلیارد ریال مورد نیاز است که تاکنون 5 میلیارد ریال آن سرمایه گذاری شده است.

مهدی خالصی
تهیه کننده:

مهدی خالصی

تصاویر

 آزمایشگاه های تخصصی نفت در دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز 1 -  آزمایشگاه های تخصصی نفت در دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز 2 -  آزمایشگاه های تخصصی نفت در دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز 3 -  آزمایشگاه های تخصصی نفت در دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز 4 -  آزمایشگاه های تخصصی نفت در دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز 5 -  آزمایشگاه های تخصصی نفت در دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز 6 -  آزمایشگاه های تخصصی نفت در دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز 7 -  آزمایشگاه های تخصصی نفت در دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز 8 -  آزمایشگاه های تخصصی نفت در دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز 9 -

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *